Aktivity

Turistika

Okolí obce Vyhne je rájem pro turisty. Turistické stezky jsou označeny jednotným systémem, takže se nemůžete ztratit. K dispozici jsou všechny druhy tratí, ať už dlouhé či krátké procházky, snadné či těžké stoupání. Můžete například navštívit nejvyšší kopec Štiavnických vrchů – Sitno nebo na kopec Paradajz nad Štiavnicou a vychutnat si nádherný výhled na město. Přímo před domem je turistická stezka vedoucí do části Banská-Hodruša, odkud se napojíte na další trasy. V domě jsou k dispozici také mapy s turistickými trasami.

Tento odkaz Vás zavede na stránky s turistickými stezkami. Vyberte položku Vyhne a zobrazí se Vám značené stezky v blízkosti domu. Většinu tras naleznete na mapách, které jsou k dispozici v domě. Pro Vaši orientaci, vila se nachází na horním konci obce, kde žlutá trasa opouští zpevněnou cestu.Jízda na horském kole

Díky úsilí organizace Bajkom k tajchom vzniklo osm různých tratí v horách nedaleko obce Vyhne. Trasy mají různé úrovně obtížnosti a jejich délka se pohybuje od 2 do 42 km. Na stránkách uvedených níže najdete veškeré informace, které potřebujete o těchto trasách, včetně map, požadovanou úroveň způsobilosti atd. 
http://www.bajkomktajchom.sk/trasy

Foto Jan DudasPlavání

Obec Vyhne patřila v minulosti k populárnímu lázeňskému letovisku zvláště bohatým Maďarům. V současné době zde naleznete plavecký areál Vodný raj. Jedná se o moderní letovisko, kde si můžete odpočinout, relaxovat a pobavit se. Bazén je napouštěn z termálního pramene, který má vysoký obsah železa a teplota vody dosahuje 36,5°C.

Pokud dáváte přednost jezerům a rybníkům, můžete využít některé z okolních tajchů, které celá oblast nabízí. Tyto nádrže vybudované k pohonu důlních strojů dnes slouží jako rekreační jezera.


Halčiansky tajch

 

Houbaření

Můžete zde také houbařit v okolních lesích, samozřejmě v závislosti na počasí. Ale pozor! Pokud nejste znalci hub raději se poraďte s Jankem, ten Vám rád pomůže vybrat ty jedlé.
Jízda na koni

Farma Gazdáčik v Banské Belé nabízí vyjížďky na koních a ponících. Zvolit si můžete vyhlídkový okruh nebo relaxační jízdu.
Comments